Rozloučení s létem

 

Je 24. září 2020 a senioři z Domova pro seniory se těší na svoji oblíbenou kavárničku. Pohled z okna však nevěstí nic dobrého. Vítr ohýbal větve stromů, jako proužky papíru a spadlo i několik kapek deště. Ani to neodradilo seniory a plnili zahradu. Altánek se zcela naplnil a všichni už se těšili na kávu a švestkové koláče. Mimochodem, zlaté ručky „pekařek“. Výborné jako vždy. Já sama jsem ukusovala malá sousta, aby ubýval pomalu.

Kávička zahřála, papírové tácky zely prázdnotou a vítr se utišil. Nálada pod altánkem byla veselejší. Ergosestřičky Vendulka, Hanička a Zdenička, které roznášely kávu s koláči, však měly stále co dělat. Jmenované naše sestřičky se stále věnovaly práci. Mimochodem, všechny byly oblečeny v letním, žádný svetřík – inu, mládí!

Dnes neblýskaly fotoaparáty, byly rozcuchány hlavičky seniorek, o to se postaral vítr. Ani Zátopkův běh se nekonal, dnes nebyla chuť na zmrzlinu, ale zato koláče ještě byly nabízeny, ale nebylo jich tolik, aby si každý koupil, kolik chtěl. Zábava mezi seniory pokračovala, sestřičky ještě nabízely malinovku k zapití koláčků. Chtěla bych věřit, že to „sezení“ při kávičce není poslední, ale předpověď počasí tomu nedává naději. Ale já věřím, že ergosestřičky dají opět nějakou zábavu, jen půjde o to, aby nám do domova nevnikl ten nebezpečný COVID 19.

My ale máme výbornou paní ředitelku, která činí taková opatření, aby vir Astru a vůbec všechny domovy, nenavštívil. K tomu hodně přispěje rouška a desinfekce. Je to na nás všech, jak tuto věc budeme vnímat a plnit. Máme necelé tři měsíce do Vánoc, tak na to pamatujme.

Paní ředitelce přejeme v této nelehké době hodně sil a úspěchy. Podobně i všem sestřičkám, jak v oblasti zdravotní, tak sociální.

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě