Růže z pouti

Dne 26. 8. 2020 se konala v Domově pro seniory Barvířská 495 v Mostě akce zvaná „Růže z pouti“. Byla plánovaná na zahradě, ale pro vichřici „zv. Kirsten“, musela být přesunuta na velký sál. Ergo sestřička Vendulka přivítala přítomné, popřála hezké prožití odpoledne a tím byla akce zahájena. Na začátku zmiňované akce uživatelé zhlédli zábavnou 8 minutovou video scénku Divadla VeTři s názvem Rouška, z něhož pro všechny plyne ponaučení:

 3R pomůžou i Vám,

i já už je znám,

ruce, rouška, rozestupy,

je to jednoduché přeci.

3 R jednoduše praví,

vždyť jde o naše zdraví.

Kapelu nahradila hudba z reproduktoru a uživatelé byli obslouženi kávou a koláčkem. Měly se podávat i buřtíky, ale ty se udělají v jiný den. Mezitím sestřičky Růženka a Deniska prodávaly malá perníková srdíčka s nápisy „Z lásky“, „Z pouti“. To bylo milé. Koláčky jako vždy výborné, všem chutnaly a při odchodu si mohli senioři ještě koupit domů. Hanička se Zdeňkou roznášely občerstvení, všichni se starali, aby nám chutnalo.

Je třeba poděkovat všem, kteří se jakkoli podíleli na dnešní akci. Srdíčka byla prodána, káva dopita. Na parket vtančila ergosestřička Zdeňka Janoušková a předvedla krásný tanec plný vášně a rozmarnosti. Divoký nespoutaný tanec vytvořil v sále novou atmosféru. Zatančila nejen na parketě, ale i mezi uživateli. Na závěr byla odměněna potleskem.

Vendulka připomněla dnešní den, že je přesně dnem, kdy, nebýt coronaviru, by se konal Hipodrom. Občerstvení bylo zkonzumováno, hodiny taktéž se blížily konci dnešní akce, jak tedy jinak, než jít domů. Děkuji za všechny, co se akce zúčastnili. Děkujeme sestřičkám a organizátorům této akce a všem přejeme krásné dny.

 Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory, Barvířská 495 v Mostě