Senioři přeplavali svůj La Manche

Již pošesté v řadě přeplavali senioři kanál La Manche. Projekt vyhlašuje každoročně SenSen (Senzační senioři) a jedná se vlastně o štafetové plavání po celou dobu měsíce února v bazénu. Patronkou akce je dálková plavkyně Lucie Lejšová, přemožitelka Gibraltaru. Letošního ročníku se zúčastnilo přes půl druhého tisíce plavců a naplaváno bylo přes čtyři tisíce zdolaných kilometrů. Do soutěže byly letos zapojeny skupiny plavců z Prahy, Brna, Českých Budějovic, Prachatic, Svitav, Pardubic, Rožnova pod Radhoštěm, Lovosic, Strakonic, Paskova, Litoměřic, Mostu, Plzně, Bruntálu, Poděbrad, Teplic, Liberce, Zlína, Ostravy a Úholiček.

Konkrétně se letošního ročníku zúčastnilo 26 týmů z 20ti měst, soutěžilo celkem 1 420 plavců a společně uplavali 4 104,64 kilometrů. To znamená, že pomyslně zdolali kanál La Manche 212 krát.

Cílem projektu je motivovat seniory ke zdravému pohybu. Průměrný výkon na osobu byl letos 2 890 metrů. Našli se však tací, kteří zdolali v bazénu pomyslný kanál La Manche sami. Poprvé letos společně se seniory mohla plavat i jejich vnoučata.

Náš mostecký tým plaval samozřejmě na aquadromu pod hlavičkou klubu seniorů číslo 8 Most. Byl složený ze seniorek tělovýchovné jednoty Slavie Most (plavalo 12 osob) a seniorů Městské správy sociálních služeb v Mostě – p. o. (plavalo 8 osob).

Za Městskou správu sociálních služeb v Mostě- p. o. plavala paní Krupicová, Niečová, Brožová, Tesařová, Kozárová, Houšková, pánové Brož a Houška. Zastoupen byl Domov pro seniory Jiřího Wolkera a Penzion pro seniory Ke Koupališti. Za ženy tělovýchovné jednoty Slavie Most plavala paní Nekvasilová, Škrhová, Křivancová, Hajasová, Kalendová, Vykouková, Gálková, Seidlová I., Hýsková, Lerchová a nejlepší naše plavkyně našeho týmu paní Repšová. Naši plavci se z 26 týmů z celé ČR umístili na krásném 21. místě s naplavanými 53 kilometry s průměrem na osobu 2,504 km. Zlato z plavecké štafety si už poněkolikáté odnesl Klub Aktiv z Českých Budějovic, kdy 302 plavců společně uplavalo 1 706 kilometrů.

Za tuto aktivitu a výsledky bych ráda našim plavcům seniorům poděkovala. Zúčastňujeme se této akce pravidelně každý rok, tedy již pošesté. A budu moc ráda, když se budeme moci zúčastnit i v roce příštím. Velice si těchto výsledků a aktivity našich seniorů vážím.

Helena Houšková, kulturně výchovná pracovnice