Setkání dvou generací při podzimním tvoření na Dvořákovce

Dne 7. října 2019 nás v Domově pro seniory A. Dvořáka navštívili žáci 9. ročníku z 18. ZŠ s paní učitelkou Editou, kteří projevili zájem k nám na zařízení dorazit a připravit si pro naše uživatele tématický podzimní program, který by všem zúčastněním zpříjemnil odpoledne. S radostí jsme tuto nabídku přijali a společně jsme se setkali.

Žáci donesli veškeré potřebné materiály a pustili se s našimi uživateli do práce. Celou akci provázela velmi příjemná atmosféra. Děti si získaly sympatie našich seniorů okamžitě. Všichni si během práce povídali o různých tématech, žáci pomáhali se vším, co bylo potřeba a celkově nás velice příjemně překvapil jejich vlídný, trpělivý a citlivý přístup. Vytvářela se podzimní dekorace, kdy si každý do sklenic naskládal přírodní materiál a vzešli z toho velmi nápadité výtvory, které teď zdobí byty uživatelů a ergoterapeutickou místnost. Poté si každý ještě mohl vytvořit barevného papírového ptáčka pro radost.

Celé odpoledne se velmi povedlo – dle reakcí jak našich uživatelů, tak žáků, kteří zde byli. Už teď se těšíme na další setkání, které proběhne v průběhu měsíce prosince, kdy se opět sejdeme a bude se probírat téma „Vánoce – jaké kdysi byly a jak probíhají teď“.