Skupinová aktivizace v zahradě

 

Nedávno jsme v Domově pro seniory, ul. Antonína Dvořáka založili naši první mobilní zahrádku a už se můžeme těšit z jejích plodů. Krásně nám vyrostl salátek, řeřicha a ředkvičky. Vytvořili jsme si v zahradě malou improvizovanou letní kuchyň a ze zeleniny si uživatelky připravily dopolední zdravou svačinu. Společnými silami uživatelky připravily tvarohovou pomazánku s řeřichou, podávanou na tmavém pečivu a salátek ve sladkokyselém nálevu.

Také zasazená semínka, o která se uživatelky staraly doma a na svých parapetech je zalévaly, si nyní přesadily do mobilní zahrádky, aby se rozrostly dál. Sazeničky rajčat přesadily uživatelky do větších nádob, aby nabraly sílu. Přesto, že víme, že je možná už na rajčátka nebo jiné rostlinky pozdě, není pro tuto činnost důležitý výsledek, ale spolupráce a péče o rostlinky, ze kterých mají uživatelky radost.

 

Bc. Petra Hreňuková, DiS.
sociální pracovnice