Sladké Velikonoce na Dvořákovce

Dne 17. 4. 2019 proběhlo v Domově pro seniory Antonína Dvořáka v Mostě společné pečení velikonočních beránků a barvení vajíček. Obyvatelky domova se sešly ve společné kuchyňce a pustily se do pečení a barvení. Každá skupinka si rozebrala práci a s nadšením se do všeho pustily. Atmosféra byla velmi příjemná. Probíraly se zároveň velikonoční zvyky a celá řada receptů. Celá akce proběhla velmi úspěšně a vytvořily jsme dobré a voňavé beránky a krásně barevná vejce. Všechno, co se vytvořilo si další den mohly všechny obyvatelky domova ochutnat a zakoupit za drobný peníz během mini velikonočního trhu, kde si mimo jiné mohly dále zakoupit velikonoční ozdoby, které si samy během ergoterapie vytvořily a dále okrasné osení a mini pomlázky. Většina našich obyvatelek společně poseděla, ochutnaly beránky, které si mimo jiné velmi pochvalovaly, rozebíraly, jaké kdo měl doma Velikonoce a jaké kdo dodržoval tradice. Celý den se nesl ve velmi pozitivním duchu a myslím si, že si to všechny hezky užily.

Taťána Sklenářová, DiS.
Sociální pracovnice DpS A. Dvořáka