Špízové hudební odpoledne

Den 22. 9. 2020 by bylo možné označit za tropický. Slunce pálilo, obloha jako šmolka a zahrada se zaplnila seniory, kteří si přišli pochutnat na špízu. Podávala se i káva se sušenkou. K poslechu přišla zahrát kapela Melodie, tentokrát bez zpěvačky. Uvítání se zhostila Vendulka a po chvíli už se linula zahradou melodie známých písniček, které si někteří senioři i zazpívali.

U grilu se otáčely ergosestřičky Vendulka, Hanička, Růženka a Zdeňka. Na pomoc přišla i Deniska s Evičkou. Netrvalo dlouho a před seniory pokládaly špízy. Jen pivo opět chybělo. Bylo vidět jen u několika málo seniorů, kteří si jej sami přinesli. I vínečko bylo vidět na některém stole.

Po zkonzumování špízů byla nabídnuta zmrzlina. Ta na skladě není. Řešení bylo okamžité. Vendulky otázka „kdo chce zmrzlinu“ zvedla ruce 20 seniorům. Hanička tedy šla do Kaufu – no nešla, běžela, aby mlsné jazýčky dlouho nečekaly. Běžela jak Zátopek – 10 minut od odchodu, tj. výkon atletky. Po zmrzlině se jen zaprášilo.

Aby nálada kulminovala, o to se postarala Zdeňka svým vystoupením. Předvedla country tanec v úboru kovboje, který po chvíli odhodila a ukázala temperament, který v době má. Potlesk jí byl odměnou. Nikdo jistě nelitoval času, stráveného v tomto prostředí a jestli počasí a zákaz shromažďování dovolí, zítra opět budeme zde mít o zábavu postaráno, díky ergosestřičkám. Vendulko, Haničko, Růženko, Zdeni – velikánské děkuji za všechny.

  Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě