Sváteční květnové dny v našem domově

V krásných květnových dnech bylo seniorům v domovech pro seniory mimořádně těžko. Víme, že je nutné být většinu dne v uzavřených prostorách bytů, ale přece jen …

Hodinka nebo dvě na zahradě, to není mnoho a tak každé dobré slovo od personálu nebo úsměv potěší. A naše „opatrovnice“ se během svátečního víkendu skutečně snažily. Stačil povzdech: „Nanuk by se hodil“ a už Maruška běžela koupit do blízké večerky 26 nanuků, Alenka nosila z automatu kávičku, Radka, Monika a ostatní se také snažily – nelze všechny vyjmenovat.

Následující sváteční den se objevil další problém: „Kdy k nám přijde kadeřnice?“ Přerostlé i odrostlé vlasy volají naléhavě. Jak to konkrétně vyřešit? Odpověď byla rychlá – my vás ostříháme i učešeme a budete opět naše krasavice. Zájemkyň bylo až dost, vděčnost byla na místě.

Tak jsme v pohodě, byť „nesvobodě“, strávili krásné májové svátky, než k nám vtrhli – kdo? No přece „ledoví muži“.

Za obyvatele Domova pro seniory Jiřího Wolkera v Mostě RR a MK