Světový den laskavosti v Komořanské

Na 13. listopad připadá Světový den laskavosti, v rámci kterého Nadace Karla Janečka spustila projekt JSEM LASKAVEC. Jeho hlavním posláním je naučit děti školního věku 6 – 15 let dělat nezištně laskavost lidem kolem sebe. S nápadem udělat laskavost právě obyvatelům našeho penzionu, přišla paní učitelka Mgr. Leona Štěpánková z 18. základní školy v Mostě. Se svými dětmi ze 4. A připravila pro obyvatele besídku s písněmi, básněmi a společným tvořením obrázku s podzimní tematikou. Děti s velikým elánem připravily na stoly v jídelně, kde se akce pořádala, veškerý potřebný materiál. Po úvodních slovech paní učitelky, která vysvětlila význam jejich návštěvy v penzionu, zazpívaly děti za jejího doprovodu na kytaru pár písní a některé také vystoupily s humornými básněmi. Už to samotné bylo pro všechny přítomné velice dojemné a milé. Po této první části vyzvaly děti obyvatele, aby společně vytvořili lepený obrázek opadaného listí a koštěte, které je bude „zametat“. Společně se všichni pustili do díla. Děti v roli „učitelů“ se tvářily velice zodpovědně a mile pomáhaly přítomným s tvorbou. Všechny přítomné činnost opravdu bavila. Děti mezitím také podávaly občerstvení, které pro ně připravily jejich maminky – upekly bábovku a mini pizzy.

Akce se velice povedla. Všichni odcházeli nadšení a spokojení. Byla to naše první zkušenost s dětmi z této školy, ale shodli jsme se, že určitě ne poslední.

Bc. Iva Macudzinská
vedoucí penzionu pro seniory