Turnaj seniorů MSSS v kuželkách

             

 

výsledková listina kuželky

V úterý 16. dubna 2019 se v Penzionu Ke Koupališti sešli senioři Městské správy sociálních služeb v Mostě – příspěvkové organizace na již 5. ročníku Turnaje seniorů v kuželkách.
Setkalo se zde 7 družstev po 3 hráčích, aby reprezentovali své domovy, penziony a pečovatelskou službu. Hrálo se na 5 kol po dvou hodech na speciální kuželkové dráze, kterou pro potřeby seniorů vyrobili v roce 2015 naši údržbáři. Poslední týden před turnajem měli všichni zájemci možnost dráhu si vyzkoušet a zatrénovat si.
Zahájení turnaje se ujala vedoucí zařízení Penzionu pro seniory Ke Koupališti paní Bc. Veronika Jakubcová s paní Helenou Houškovou, kulturně výchovnou pracovnicí. Z řad seniorů byl zvolen komisař – paní Eliška Chocholoušková, která dohlížela na přesnosti a nepřesnosti při jednotlivých hodech. Pomocnicemi při zvedání kuželek byly paní Boženka a Věruška.
Je to zvláštní, ale opět se během hry opakovala kuriozita z minulého roku, že se jedné účastnici podařilo vhodit kouli ne na dráhu, ale na zpětnou úzkou dráhu na vracení koulí. To bylo haló. Protože všichni měli v paměti loňský rok. Takováto kuriozita se nestává jen tak a aby se opakovala dvakrát za sebou, to je tedy opravdu kuriozita.
Hra měla spád. Na vyhodnocení se dostavil náš pan ředitel Ing. Martin Strakoš, který také našim seniorům ceny do turnaje věnoval a společně s paní vedoucí PpS Ke Koupališti také ceny předával. Vyhodnocena byla soutěž družstev, nejlepší hráč, čulibrk a absolutní vítězné družstvo převzalo od loňských vítězů putovní pohár. Absolutním nejlepším družstvem a majitelem putovního poháru se stali senioři Domova pro seniory Antonína Dvořáka se 131 body, nejlepším hráčem byla vyhodnocena paní Jitka Ehmigová z domácího Penzionu pro seniory Ke Koupališti se 49 body a čulibrka letos získala paní Anna Trojáková z Penzionu pro seniory Albrechtická s 28 body. Vítězové obdrželi medaile, diplomy a dárek a všichni účastníci pamětní list. Raritou letošního ročníku byly 4 seniorky starší 90ti let. Úžasné, že ještě mají elán a chuť se soutěže zúčastnit.
Senioři si letošní ročník turnaje v kuželkách příjemně užili, fandili si navzájem, také si společně popovídali a zasmáli se. Vítězům patří blahopřání, poděkování za aktivitu všem účastníkům. V neposlední řadě patří poděkování i personálu, který akci připravoval a taky se během celé akce o seniory staral.

Helena Houšková, kulturně výchovná pracovnice