„Vnímáme svět všemi smysly“

 

Relaxace při pohledu na písčitou pláž u moře, poznávání chutí a vůní se zavázanýma očima, poznávání předmětů pouze podle hmatu a také poslech různých ale přesto známých zvuků, které nás obklopují každý den. Takto byl vytvořen dopolední program zaměřený na aktivizaci všech smyslů pod názvem „Vnímáme svět všemi smysly“, který proběhl v úterý 1. srpna 2017 v Domově pro seniory, Antonína Dvořáka, Most.

Dopoledne přineslo spoustu poznání a znovuobjevení zejména díky čerstvým bylinkám, které naše uživatelky již zapomněly, že je znaly a běžně používaly v kuchyni. Znovu jsme si připomněly vůni čerstvé majoránky, libečku, máty, chuť pažitky, pampeliškového medu a dalších. Uživatelky si rychle vybavily, jak zní, když někdo používá metličku pro vyšlehání vajec, naklepává maso na řízky nebo vypouští vodu ve vaně.

Nejvíce zaujala disciplína ochutnávek, kde se mohly uživatelky těšit například na sladkou marmeládu ale také je překvapil kyselý citron či specifická chuť hořčice. Disciplíny nebyly nijak hodnocené, jednoduše jsme chtěli vytvořit příjemně strávený čas ale na památku si všichni zúčastnění odnesli pamětní list.

 

Bc. Petra Čapková, DiS.