Vyhlášení výsledků soutěže Senior Art 2020

V úterý 17. září proběhlo na výstavišti Zahrady Čech v Litoměřicích vyhlášení sedmého ročníku soutěže Senior Art 2020. Vyhlašuje ji hejtman Ústeckého kraje. Dané téma bylo „Jak si udržet zdravý rozum a veselou mysl…“ Soutěžní kategorie byly dvě, a to: poezie a próza.

Za Městskou správu sociálních služeb v Mostě – p. o.  svými pracemi přispěli i naši senioři. V kategorii poezie paní Andělka Karlíková, v kategorii próza paní Libuška Vildová, Anička Trojáková a Miluška Bauerová.

Poděkování patří všem našim seniorkám za vzornou reprezentaci naší organizace. Velkou radostí pro nás všechny bylo vyhlášení prvního místo v kategorii „Poezie“ pro paní Andělku Karlíkovou. Název její básně je „Mým přátelům narozeným v roce 1925“.

Paní Karlíková neskrývala opravdovou radost a při rozhovoru s moderátory, přes počáteční ostych, perlila výborným rozhovorem. Došla řeč i na to, že se narodila v Ivančicích na Moravě a vyrůstala společně v době Vladimíra Menšíka. Tak má v zásobě mnoho vyprávění ze společně strávených chvil. Bylo domluveno s moderátory, že v rozhovoru na toto téma budou v budoucnosti pokračovat.

Ale abych se vrátila k původnímu tématu. Moc děkuji všem našim seniorkám, které se Senior Artu 2020 svými příspěvky zúčastnily, mrzí mne, že je kraj neocenil alespoň třeba Účastnickým listem, jako poděkování za aktivitu. Zúčastněných bylo celkem 20. Paní Andělce moc ze srdce blahopřejeme. Ona si toto ocenění za svou dlouholetou spisovatelskou činnost zaslouží.

 Helena Houšková

kulturně výchovná pracovnice

 

 

Mým přátelům, narozeným v roce 1925

 

Jako stromy ve větru, život se nám naklání

a já jen v koutku své dušičky, doufám v nějaké to setkání.

Nad uplynulými léty není třeba plakat,

snad to někdy mohlo lépe klapat.

 

V životě bylo také pár smutných chvil, to z nás každý ví,

potom zase přišly lepší časy, život už je takový.

Ten věk přiznat se nám nechce, nechodíme už tak křepce.

Život přidělil nám berličky, aby podpořily unavené nožičky.

 

Místo důlků ve tvářích, napočítáš už pár rýh.

Sníh nám pokryl naše hlavy, život nás však stále baví.

Není přece konec světa, i když jsou tu jistá léta.

Dožít toho, jsme si přáli, když jsme se dříve setkávali.

 

Teď se svými přáteli, připíjíme si na zdraví,

i když víme, že nám nikdo nohy, ruce nespraví.

Všichni to též dobře známe, jak se to i někdy stane s naší pamětí.

Něco koupit, něco přinést – podaří se potřetí.

Nečekám vavřínu věnce, je tu velká konkurence.

Já dobrou náladu rozdávat bych chtěla,

vždyť na světě je krásně, od rána až do večera.

 

Ještě mnohé, život chystá nám – proto „na zdraví“ všem,

pohár vína pozvedám.

 

Anděla Karlíková, DpS Barvířská, Most