Výlet na Hněvín s uživateli domova se zvláštním režimem

 

V úterý 9. října 2018 byl pro uživatele domova se zvláštním režimem naplánován výlet na hrad Hněvín. Na blízký kopeček a zároveň dominantu města Most jsme se vydali již v dopoledních hodinách. Před odjezdem jsme se trochu zalekli počasí, které nám moc nepřálo, mlha byla tak hustá, že by se dala krájet. Protože jsme ale již byli všichni natěšeni na hezkou procházku, počasí nás nakonec nezastrašilo. A dobře jsme udělali. Cestou do kopce na hrad se mlha pomalu rozestupovala a vykukovalo na nás sluníčko. Když jsme dorazili do cíle, obloha byla modrá a bez mráčku. Výhledem jsme se ale příliš nepokochali, protože právě díky mlze, bylo město schované jako pod pokličkou. To nám ale na dobré náladě neubralo a vydali jsme se prozkoumat okolí. Toho dopoledne jsme byli jedinými návštěvníky, a to nám poskytlo příležitost vnímat příjemnou atmosféru hradu, zpěv ptáků a celkovou pohodu a klid, kterou nám místo poskytlo. Jen tu a tam k nám dolehl zespoda ruch městské dopravy. Abychom si krásné prostředí užili naplno, posadili jsme se s uživateli na lavičku, dali si kávu, kterou jsme si s sebou dovezli v termosce a povídali si o historii hradu a o tehdejší době. Podzimní příroda nám poskytla krásný pohled na různobarevně zbarvené listí a také možnost odnést si domů pár kaštanů, které na nás vykukovaly v trávě. S uživateli jsme se domluvili, že je mohou použít při výrobě podzimních dekorací při ergoterapii.

Po návratu domů jsme všichni zhodnotili, že výlet se vydařil. Zůstaly nám hezké vzpomínky, pár fotografií na památku a budeme se společně těšit na další hezkou akci.

 

Bc. Halina Martonková
sociální pracovnice