Výlet seniorů do Zooparku v Chomutově

 

Haló, haló Safari Expres volá!  A volá naše seniory, kteří se vypravili ve středu 1. července na výlet do Zooparku v Chomutově. Ráno začalo krásným východem sluníčka, tak nálada byla výborná.  Z Mostu jsme vyjeli autobusem do Chomutova. Na dolním parkovišti jsme vystoupili a šli přímo do lesoparku. V 10 hodin na nás čekal Safari Expres, který nás zavezl do míst, která jsme si ani neuměli představit.   Viděli jsme zvířata v jejich přirozeném  prostředí. Buvoly, jeleny, koně, kozy, velbloudy, zubry,  losy s mláďaty, medvědy také mývala a osly dlouhosrsté, kteří jsou raritou na celém   světě.  Krásná zastávka byla u tuleňů a ještě jsme viděli spoustu dalších krásných zvířat a ptáků jako třeba plameňáky, jeřáby, čápy se třemi letošními mláďaty.

Chomutovský Zoopark je rozlohou 112 hektarů  naše největší zoologická zahrada v republice. Má ve své péči na 160 druhů zvířat. Zaměřuje se na faunu palearktické oblasti, která zahrnuje Evropu převážnou část Asie a část  severní Afriky.  Výběhy zvířat jsou citlivě zakomponované do okolní přírody. Některé výběhy jsou největší plochou věnovanou daným druhů v zoologických zahradách.

A teď se vrátím k naší vyjížďce Safari Expresem. Složitější pro seniory byl nástup a výstup, ale projížďka stála za to.  Pan řidič a pan průvodce ochotně při nástupu a výstupu pomohli.  Jízda a komentovaná prohlídka byla pro všechny nevšední zážitek.    Po cca 50 minutové jízdě následovalo občerstvení a pěší prohlídka zooparku, nákupy suvenýrů atd.  Mezi naše  seniory  zavítala  milá návštěva z vedení MSSS v Mostě – p. o.  V době společně strávené hodiny mezi  vedením a seniory průběžně probíhalo příjemné  povídání a diskuze.

Za celou organizací dnešního výletu do Zooparku v Chomutově  byla Městská policie Most, která dnešní  výlet pro  seniory našich domovů a penzionů  připravila, realizovala a sponzorovala. Velké poděkování patří paní Bc. Lucii Švábové a jejím kolegům. Děkujeme. Také děkuji své kolegyni Věrce, která mi také s našimi méně pohyblivými seniory pomáhala.

Sice utahané, ale maximálně spokojené, se spoustou nových zážitků jsme dovezli naše seniory zpět do Mostu a domů.  Byl to jeden s prvních výletů po pauze, která byla způsobena coronavirem.  Všichni jsme moc rádi, i když jsme stále ve střehu, že už můžeme některé aktivity realizovat.

 

Helena Houšková, kulturně výchovná pracovnice