Zábavné dopoledne s pejskem na „Dvořákovce“

Ve středu 19. srpna 2020 dorazil v dopoledních hodinách za našimi uživateli na zahradu  Domova pro seniory, Antonína Dvořáka 2166, Most již po třetí v řadě Australský ovčák jménem Maxmilián. Společně se svým majitelem p. Zemanem předvedl našim uživatelům zábavný program s ukázkou výcviku a dovedností.

Australský ovčák dle informací svého majitele má velmi klidnou a vyrovnanou povahu a ke svým blízkým je velmi oddaný. Je to výborný společník, který má rád lidi. To vše nám Max důkladně předvedl. Na povel proskakoval obručemi, prolezl látkový tunel, kopíroval chůzi svého pána… Všechny kousky jeho pán průběžně odměňoval psími piškoty.

Nakonec se Maxík nechal postupně od všech přihlížejících pohladit a tomu, kdo se mu obzvlášť líbil, vyskočil i do klína. Radost v očích našich seniorů byla viditelná. Mnozí z nich vzpomínali na své pejsky, které kdysi chovali, a které někteří museli z důvodu, že se o ně již nezvládli postarat, opustit.

Alespoň malá připomínka a vzpomínka na všechny ty psí kamarády. Všem se vystoupení líbilo a doufáme, že se s Maxem nevidíme naposledy. Moc děkujeme agentuře Klaun Kristyán, která nám vystoupení zprostředkovala.

 

Venuše Zaspalová

 vedoucí zařízení