Zahradní slavnost 2019

Dne 19. 9. 2019 se v Domově pro seniory Antonína Dvořáka konala již tradiční Zahradní slavnost. Účast, přestože bylo chladné počasí, byla naprosto perfektní. Všichni se pořádně oblékli a rozhodli se přijít si slavnost užít, jelikož ta byla pojata jako rozloučení s létem a grilovací sezónou.

V úvodu jsme všechny přítomné přivítali a sdělili jim, že to je letos předposlední venkovní akce, která se koná na zahradě zařízení. Po dobu podzimu a zimy se budou veškeré aktivity odehrávat uvnitř zařízení. Po přivítání jsme předali slovo našemu hlavnímu hostovi, kterým byl zpěvák pan Martin Krulich, který měl pro naše uživatele připravený skvělý program. Připravil si pro ně hudební pásmo, kdy si všichni uživatelé mohli společně s ním zazpívat a zavzpomínat na staré časy, jelikož byly písničky přizpůsobeny právě této generaci.

Tento program měl proložený různými vtípky, což bylo takové příjemné osvěžení. Během zpívání si všichni mohli pochutnávat na připraveném občerstvení, na kterém se podílel veškerý personál zařízení. Pracovnice přichystaly speciální čaj na zahřátí, několik druhů jednohubek, salátek a domácí výborný jablečný koláč, po kterém se skoro okamžitě zaprášilo.

Na závěr celé akce pak Krulich pustil našim uživatelů, „bublinový stroj“, který vytvářel nádherné bubliny, které se krásně po celé zahradě a mezi lidmi vznášely. Celá akce se všem líbila a my se budeme už jen zase těšit na jaro, kdy opět budeme moci zahájit naši zahradní sezónu.

Taťána Sklenářová, DiS.

Sociální pracovnice