Zmrzlinová maxipárty

Ve středu 17. června 2020 se konalo další společné setkání seniorů po tříměsíční přestávce, zapříčiněné koronavirem. Účast byla veliká, asi 110 seniorů a seniorek. V zahradě byly obsazeny všechny lavičky a altánek „ten praskal ve švech“. Slunce pálilo a vítr se proháněl zahradou a kdekteré seniorce „načechral“ účes. Atmosféra byla taková, jak má být. Vyhrávala hudba z reproduktorů.

U stolku se zmrzlinou zaujaly své místo ergosestřičky Vendulka s Hankou a začalo se s porcováním. Za poplatek 5Kč byla podávána čokoládová, vanilková a jahodová zmrzlina a k ní Růženka se Zdenkou podávaly kávu zdarma. A nastal maratón. Teplé počasí, jak jinak. Zmrzlina rychle roztávala, proto ten maratón, aby byla v kornoutku v pevném stavu.

Veselá nálada prostoupila celou zahradou, lidé byli k sobě družní. Projevovali radost, že konečně mohli opustit byt a nadýchat se čerstvého vzduchu v tom kousku přírody. Zmrzlina byla roznesena, námi rychle zkonzumována, a to díky rychlým nohám sestřiček. Snědlo se 10 litrů zmrzliny a 32 vanilkových nanuků.

Vám všem, kteří jste se aktivně podíleli na obsluze, kteří jste byli nuceni podstoupit tento maratón v běhu se zmrzlinou, vyslovuji svůj dík. Každý si uvědomujeme, že mu není konec. Po příchodu domů nastává druhá etapa – děti, domácnost atd. Ještě připomínka. 24. 6. 2020 opět ve středu se na zahradě koná další akce, proto přijďte všichni dobře naladěni.

Anděla Karlíková

uživatelka Domova pro seniory Barvířská 495 v Mostě