Nástroje přístupnosti
Nástroje
přístupnosti
Zvětšit text Zmenšit text Čitelné písmo Stupně šedi Vysoký kontrast Negativní kontrast Světlé pozadí Podtrhnout odkazy Reset
Kontakt

Menu

08. července 2024

Červnový výlet do parku Střed


Konec června 2024 přinesl obyvatelům Domova pro seniory Jiřího Wolkera v Mostě příjemnou změnu v podobě výletu do parku Střed. Tento výlet nebyl jen procházkou, ale také splněním úkolu od pana ředitele Trojny – zmapovat přístupnost a možnosti využití parku pro seniory. 🍀🍀🍀
 
Park Střed nabízí několik přístupových cest, které jsou obecně dobře schůdné. Nicméně, sklon a svažitost terénu představují určitou výzvu pro chodítkáře a vozíčkáře. Tento problém je nevyhnutelný kvůli přírodnímu terénu a s trochou šikovnosti či dopomoci se dá zvládnout. 💪💪💪
 
Naši senioři si výlet do parku Střed velmi užili. Kombinace procházky, relaxace v zeleni, blízkosti vody a dobré nálady byla skutečným potěšením. Navíc jsme tento den oslavili s malým douškem nealkoholického šampaňského na počest našeho dvojitého vítězství – jak v kategorii domovů, tak jako celkoví vítězové. Tento úspěch umocnil radost z výletu. 🤩🤩🥳
 
Velké poděkování patří také možnosti využití nového automobilu MSSS, který výrazně usnadnil cestu na výlet. Tato nová možnost otevírá seniorům další příležitosti ke zpříjemnění pobytu v domově. Již nyní se těšíme na plánování dalších vyjížděk a výletů. 🙏🙏🙏
 
Helena Houšková,
aktivizační pracovnice