Nástroje přístupnosti
Nástroje
přístupnosti
Zvětšit text Zmenšit text Čitelné písmo Stupně šedi Vysoký kontrast Negativní kontrast Světlé pozadí Podtrhnout odkazy Reset
Kontakt

Menu

07. července 2024

Jezero Most


Jezero Most je nejmladší mezi mosteckými umělými jezery. Veřejnosti bylo zpřístupněno teprve 12. září 2020. Svou rozlohou, která představuje více než 309 ha (široké je 1,9 km a dlouhé 3 km) předčí i v kraji proslulé jezero Máchovo. 🙌🙌🙌
 
Toto mostecké se vyznačuje nejen svojí velikostí, nachází se v něm kolem 70,5 milionu metrů krychlových vody, ale především svou hloubkou, která dosahuje až 71 metrů, a průzračností vody až do 8 metrů. 💧💧💧
 
V úterý 25. června se vypravila skupina 13 seniorů a 6 doprovodů z Domova pro seniory Jiřího Wolkera v Mostě pod záštitou paní náměstkyně Markéty Staré na již druhý výlet této skupiny k jezeru Most. U jezera už na seniory čekali studenti Střední zdravotnické školy Most, aby seniory doprovodili na procházku kousek kolem jezera. 🫶🫶🫶
 
Na závěr procházky čekala na všechny přednáška s odborným výkladem. Bonusem pro přítomné byla zmrzlina nebo káva a drobné dárkové předměty. Poděkování patří vedení města, které maximálně podporuje takovéto akce. Společně strávený čas studentů, seniorů a vedení města v tak nádherném prostředí, vzájemné setkávání a společné zážitky, to je velký přínos pro všechny generace. 🙏🙏🙏
 
Poděkování patří také Městské správě sociálních služeb v Mostě, která takovéto akce seniorů také umožňuje třeba poskytnutím dopravy. Jinak by se spousta z nich k jezeru ani nedostala a neviděla jaké tady v Mostě máme krásné místo. Navíc teď budoucí dějiště Olympijského festivalu. Máme se všichni na co těšit. 🍀🍀🍀
 
Helena Houšková,
aktivizační pracovnice