Nástroje přístupnosti
Nástroje
přístupnosti
Zvětšit text Zmenšit text Čitelné písmo Stupně šedi Vysoký kontrast Negativní kontrast Světlé pozadí Podtrhnout odkazy Reset
Kontakt

Menu

25. května 2023

Vaření ve Stařickém mlýnu


K jaru už patří teplejší vánek, zpěv ptáčků, vůně rozkvetlých keřů a bylinek, které volně rostou na loukách a stráních. Někdy se stačí na chviličku zastavit a zadívat se na tu první krásu, kterou nám příroda okolo nás nabízí. 🍀🍀🍀

Teplé dny nás nabádají k různým novým činnostem, a tak jsme se v denním stacionáři rozhodli a naplánovali společné vaření i s rodiči v nedaleké usedlosti pár kilometrů od Mostu. Tento mlýn se rozprostírá na pěkném odlehlém místě, kde je už z dálky slyšet protékající voda, která zde plyne klidně a je průzračná, je vidět až na dno. 🙌🙌🙌

I když nám počasí po ránu nepřálo, nás to neodradilo a vydali jsme se do Rudolic. Míjeli jsme mostecké nádraží, kde si vláčky houkají na pozdrav všem, kdož s nimi vyrážejí na své cesty. 🛤🛣🗾

Majitel nám povyprávěl dlouhou historii mlýna, tu jsme si rádi vyslechli, protože byla zajímavá i napínavá. 👂👂👂

Všichni, kdo s námi přišli, se rádi s chutí dali do práce a vytvořili jsme si k vaření příjemnou atmosféru. A co že se to vlastně vařilo? Měli jsme bramborovou kaši s řízkem a okurkovým salátem. Nikdo nebyl zklamán, protože se to povedlo a výtečně nám všem chutnalo. 🍽🍽🍽

Domů jsme se vydali i s pěknějším počasím a obohaceni o krásné informace o zachráněném mlýnu, který tiše ukrývá své dávné vzpomínky. 🙏🙏🙏

Monika Soukupová, DspMp