27. června 2026
V pátek 19. června 2026 se skupinka seniorů z Domova pro seniory Jiřího Wolkera v Mostě se svým doprovodem vydala na výlet na hrad Hněvín. Výlet pro nás zorganizovala paní náměstkyně Mgr. Markéta Stará, která nám také zajistila dopravu Taxíkem Maxíkem. 🫶🫶🫶
Na hradě na nás již čekali studenti z oboru Praktická sestra a jejich paní profesorky, kteří nám pomáhali zvládnout procházku kolem hradu a po nádvoří. Měli jsme možnost vyzkoušet vyhlídkovou lávku s fotopointem s okouzlujícím pohledem na Jezero Most nebo navštívit Dílnu magistra Kelleyho i s výkladem zdejší průvodkyně. 💪💪💪
Někteří ze seniorů, ač žijí v Mostě řadu let navštívili hrad poprvé, jiní zase zavzpomínali, jak za mlada navštěvovali zdejší dominantu. Výhled z hradu je nezapomenutelný zážitek a nám se ho podařilo našim seniorům dopřát. Přes tropické počasí jsme vše zdárně zvládli a v cíli na všechny čekalo chladivé osvěžení v podobě ledové kávy či krásně vychlazeného nanuka. 🍀🍀🍀
Posezení v prostorách hradu nám svým výkladem o historii hradu zpestřil pan Václav Václavík. Na společnou procházku kolem hradu se k nám přidala také naše bývala kolegyně paní Helena Houšková, která si již užívá zaslouženého důchodu. 🙌🙌🙌
Čas se neúprosně krátil a nám nezbylo nic jiného, než se vrátit zpět do svých domovů, ale čekala nás ještě jedna malá zajížďka. Naše řidičky nás provezly nově zrekonstruovanou křížovou cestou, kde jsme se mohli pokochat novými obrazy. Moc děkujeme městu Most a hlavně paní náměstkyni za milou společnost a nevšední zážitek, který nám umožnila prožít, ale především zažít. Velké poděkování chtěli naši senioři také poslat děvčatům z „Wolkerovky“, které se podílely na přípravě a organizaci tohoto dne. Všem moc děkujeme. 🙏🙏🙏